Naujienos  |  Parankiniai  |  Pokalbiai  |  Atsiliepimai  |  Reklama  |  @ 
 

 

  Meniu:
 Titulinis
 Istorija
 Savivaldybė
 Fotogalerija
 Žemėlapis
 Pasaulis
 Skelbimai
 Informacija
 Pramogos
 Nuorodos 

  Pasaulis:
 Lidčopingas
 Trebonas
 Chelmas
 Pontinija
 Preiliai
 Kovelis 

  Paieška:

 

  Vardadieniai: 

  Horoskopas:

 savaitė  diena
metuose 
 

Pasaulis

 

Preiliai, Latvija

 

 


Latvijos sostinė Ryga

 

Pačiau...

 

Apie Latviją:

  • Sostinė: Ryga
  • Santvarka: respublika
  • Gyventojų skaičius: 2,4 mln.
  • Plotas: 64589 km²
  • Valstybinė kalba: latvių
  • ES narė nuo: 2004 metų
  • Valiuta: latas

Latvija, įsiterpusi tarp Estijos ir Lietuvos, turi ilgą pajūrį ir tris didelius uostus, todėl joje patogu plėtoti prekybą. Drėgnas ir vėsus klimatas palankus pieno ir mėsos gyvulininkystei.

Latvijos sostinė Ryga, nuo pat viduramžių svarbus prekybos uostas, turbūt gyviausia sostinė Baltijos šalyse. Latvija istoriškai susijusi su Vokietija, ir Rygoje tai akivaizdu kiekviename žingsnyje: iš architektūros, madų ir daugybės vokiečių turistų. Latvijos sostinėje Rygoje susitelkęs trečdalis visų šalies gyventojų.

Latvijos vėliava - seniausia iš visų Baltijos valstybių. Ji atsirado kovų su kalavijuočiais laikais - apie 1279 metus. Latvių kalba yra artimiausia lietuvių kalbai iš visų Europos kalbų. XVII amžiuje Kuršo kunigaikštystė, buvusi dabartinės Latvijos teritorijoje, turėjo kolonijų Karibų jūroje ir Afrikoje.

Latviams sekasi "Eurovizijos" konkursuose: 2000 metais grupė “Brainstorm” užėmė trečią vietą, o 2002 metais dainininkė Marija Naumova laimėjo šį konkursą.

Latvijos nacionalinis paukštis - baltoji kielė, gėlė - ramunė, vabalas - dvitaškė boružė.

Žiemą pramogas Latvijoje siūlo įdomios vietos - Siguldos ir Cėsų apylinkės bei Gaujos nacionalinis parkas. Šis regionas dėl nepakartojamo gamtos grožio neretai vadinamas Latvijos Šveicarija. Miškingose vietovėse gausu gamtos paminklų, senų dvarų ir pilių, gaujos upės slėniuose iškilę viduramžių miestai ir miesteliai. Na o čia įrengtos 30 kalnų slidinėjimo ir kelios dešimtys ilgų atstumų trasos gali atstoti esančias Tatruose ar Alpėse. Cėsų miestelis, nutolęs nuo Rygos apie 75 kilometrus, yra būtinas lankymo objektas tiek žiemą, tiek vasarą. Tai vienas seniausių Latvijos miestų (XIII amžiaus), ilgainiui tapęs svarbiu prekybos centru tarp Rusijos ir Vakarų Europos. Ši vieta yra ir latvių tautinės vėliavos gimtinė. Dėmesio vertas nedidelis senamiestis su pirklių namais, gotikinė švento Jono liuteronų bažnyčia, jau nuo XIII amžiaus esanti miesto puošmena, Cėsų pilis ir dvaras, kuriame įsikūręs krašto muziejus bei senųjų papuošalų kalvė - įdomi turistų atrakcija. Miestas garsėja savo alaus darykla, viena seniausių Latvijoje.

Įdomi vieta Latvijoje - Papės kaimas, kuriame vasarą atostogauja daugiausiai lietuviai. Mat kaimas įsikūręs ant dviejų pakrančių - jūros ir ežero, todėl turistai čia gali rasti kompromisą - poilsį tuo pačiu metu ir prie labai žuvingo ežero, ir pajūryje.
 


 


Aplankykite

 

Pačiau...


 

Apie Preilius:

  • Įkurti: apie 1250 metus
  • Gyventojų skaičius: 8548
  • Plotas: 5 km²

1997 metų gruodžio 10 dieną sudaryta ir 1997 metų gruodžio 23 dieną Utenos rajono tarybos patvirtinta bendradarbiavimo sutartis su Latvijos Preilių rajono savivaldybe. Utenos ir Preilių rajono savivaldybės susitarė keistis žiniomis ir patyrimu sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos srityse, demokratijos vystymesi, laisvo verslo vystymesi, pramonės, prekybos, žemės ūkio, susisiekimo ryšių, planavimo vystymesi, kultūros, mokslo, aplinkosaugos, turizmo bei sporto, rajono šildymo, atliekų surinkimo ir nutekamųjų vandenų sistemos tobulinimo srityse ir kita.

Latviškai miestas vadinasi Preiļi. Štai keletas miesto ir jo apylinkių vaizdų:
 

 


Bažnyčia

 

 


Miesto estrada

 

 


Paminklinis akmuo

 

 


Biblioteka

 

 

© Utena.eu, 2002 - 2012

www.000webhost.com