Naujienos  |  Parankiniai  |  Pokalbiai  |  Atsiliepimai  |  Reklama  |  @ 
 

 

  Meniu:
 Titulinis
 Istorija
 Savivaldybė
 Fotogalerija
 Žemėlapis
 Pasaulis
 Skelbimai
 Informacija
 Pramogos
 Nuorodos 

  Pasaulis:
 Lidčopingas
 Trebonas
 Chelmas
 Pontinija
 Preiliai
 Kovelis 

  Paieška:

 

  Vardadieniai: 

  Horoskopas:

 savaitė  diena
metuose 
 

Pasaulis

 

Trebonas, Čekija

 

 


Čekijos sostinė Praha

 

Pačiau...

 

Apie Čekiją:

 • Sostinė: Praha
 • Santvarka: respublika
 • Gyventojų skaičius: 10,3 mln.
 • Plotas: 78864 km²
 • Valstybinė kalba: čekų
 • ES narė nuo: 2004 metų
 • Valiuta: Čekijos krona

Čekija - labiausiai industrializuota Vidurio Europos šalis, turi modernų ūkį, joje aukštas pragyvenimo lygis. Čekija - buvusi po Pirmojo pasaulinio karo susikūrusios nepriklausomos Čekoslovakijos valstybės dalis. 1993 metais Slovakija atsiskyrė nuo Čekijos taip taikiai, kad tos skyrybos buvo pavadintos aksominėmis.

Praha - viena gražiausių Europos sostinių. Šiame senoviniame mieste šalia istorinio centro išaugo milžiniškas prekybos centras. Ir pramogauti, ir verslo reikalais į Prahą atvyksta daug žmonių. Čekijos sostinė Praha garsi bažnyčiomis su paauksuotais stogais, dėl kurių vadinama Auksine Praha. Karolio tiltas Prahoje jungia Senamiestį rytiniame Vltavos upės krante su Mažuoju miestu vakariniame krante. Senovėje šis 400 metrų ilgio tiltas buvo ne tik svarbiausia miesto arterija, bet ir eisenų kelias karūnacijų ir kitų valstybinių švenčių metu. Kontrreformacijos metu ant jo pastatyta 30 šventųjų statulų; pasakojama, kad pamaldūs pėstieji eidami per tiltą prieš kiekvieną statulą nusiimdavo kepurę. Daugiau kaip prieš keturis šimtmečius Prahos rotušės fasade įtaisytas astronominis laikrodis tebetraukia turistus. Jis ne tik laiką rodo, bet ir saulės bei mėnulio fazes, žvaigždžių judėjimą, lygiadienius ir švenčių dienas. Kiekvieną valandą giltinė apverčia smėlio laikrodį ir patraukia varpo virvę. Pro dureles virš laikrodžio išeina dvylika apaštalų. Prahoje čekas režisierius Milošas Formanas filmavo filmą apie Mocartą (“Amadėjus”, 1984 metai), šiame mieste sukomponavusį geriausius savo kūrinius ir labai jį branginusį. Prahos Karlo universitetas, įkurtas 1368 metais, yra seniausias Vidurio ir Rytų Europoje.

Pasaulyje žinomas čekų Bohemijos krištolas, porcelianas ir stiklas, pastarasis gaminamas Vakarų Čekijoje iš smulkučio smėlio. Viduramžių amatininkai garsėjo įstabiais vitražais. Šiandien Bohemijos stiklo dirbiniai vertinami dėl kokybės ir dailumo.

Alus - tradicinis čekų gėrimas (“Pilsner”, “Budweiser”). Jį šalis gamina ir eksportuoja; pagal apynių derlių Čekijai tenka 4 vieta pasaulyje, pagal alaus eksportą - 2 vieta pasaulyje, na o pagal alaus suvartojimą vienam gyventojui - 1 vieta pasaulyje.

Čekų ūkiai labai našūs, derlingumas didžiausias Vidurio Europoje; nors didelė dalis dirbamos žemės priklauso valstybei. Daugiausiai auginama kviečių, rugių, miežių, apynių ir rapsų. Kaip ir kaimyninės valstybės Čekija specializuojasi mėsos ir pieno gyvulininkystėje, todėl didelė dalis grūdų suvartojama pašarams.

Pramonė Čekijoje turi seną istoriją. Jau XIII amžiuje kalnuose pradėta kasti naudingąsias iškasenas, kalnakasyboje ir dabar dirba labai daug žmonių. Gamyboje svarbią vietą užima automobiliai, sprogmenys, plastmasės ir tekstilė. Tačiau čia pramonė smarkiai teršia orą.

Teatras: simboliška, kad Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas yra ir dramaturgas, nes šioje šalyje teatro tradicija siekia net XIII amžių. Teatras daro įtaką ir kitoms meno šakoms, ypač muzikai, literatūrai ir kinui. Prahoje nuolat skamba muzika: ąžuolo paneliais išmuštose kavinėse koncertuoja liaudies dainininkai ir džiazo muzikantai; Nacionaliniame teatre išsipuošusiai publikai, sėdinčiai į daugiaaukštį vestuvinį tortą panašiuose balkonuose, visados entuziastingai grojami Mozarto, Bethoveno, Berliozo, Listo, Wagnerio ir Čaikovskio kūriniai. Garsiausi čekų kompozitoriai, žadinę tautinius jausmus - tai Smetana, Dvoržakas, Janačekas. Čekų rašytojas Franzas Kafka pagarsėjo kurdamas pasakas, kuriose pilna košmariškų kliūčių ir metamorfozių, keistuoliškos ir žiauriai sąmojingos moralinės painiavos.
 


 


Aplankykite

 

Pačiau...


 

Apie Treboną:

 • Įkurtas: 435 metais
 • Gyventojų skaičius: 8981
 • Vyrų: 4317
 • Moterų: 4664

1997 metų spalio 10 dieną pasirašyta ir 1997 metų lapkričio 26 dieną Utenos rajono tarybos patvirtinta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos Respublikos Utenos miesto ir Čekijos Respublikos Trebono miesto. Miestai sutarė bendradarbiauti kultūros, švietimo, turizmo ir sporto srityse.

Čekiškai miestas vadinasi Třeboň. Štai keletas miesto ir jo apylinkių vaizdų:
 

 


Bažnyčia

 

 


Pilis

 

 


Bažnyčia

 

 


Senamiestis

 

 

© Utena.eu, 2002 - 2012

www.000webhost.com